Neden Antrenoryum

Neden Spor Yapmalıyım?

Antrenoryum Çünkü Sporu Seviyorum
Neden Spor Yapmalıyım?
Belki yoğun bir tempoda çalışıyorsun veya masa başında işin gereği uzunca vakit harcıyorsun ancak bütün bunlara rağmen kendine vakit ayırabilirsin. Çağımızın en büyük sorunu hareketsizliğe karşı Antrenoryum'a gel ve birlikte çözüm bulalım.

Sağlıksız beslenme alışkanlıkları, düzensiz uyku saatlerinin oluşturduğu riskler, kontrolsüz kilo artışı, postural problemler, kardiyovasküler rahatsızlıklar artık sorun olmaktan çıkacak. Sitemizdeki yetkin antrenörlerimizden, sizlere en uygun zamanda ve konumda, istediğiniz branşlarda egzersiz desteği alabileceksiniz.

Sadece fiziksel olarak değil, zihinsel ve ruhsal anlamda da gelişiminize katkıda bulunacağız.
Çocukluk döneminde hepimiz enerji doluyduk çünkü kilo başına enerji ihtiyacımız yetişkinlere oranla iki kat fazlaydı. Yetişkinlerde ise 30-35 yaşından sonra kas ve kemik kitlesinde ciddi bir gerileme başlar. Bu yaşlardan itibaren her on yılda bir kas ve kemik kitlesinin %5 kadarı kaybedilir. İşte Antrenoryum olarak gerek gençlerimizin bu enerji fazlalığını yönetebilmek gerekse yetişkinlerimizin geçip giden zamanın olumsuz etkilerine karşı koyabilmesi için spor yapması gerekmektedir.
Antrenoryum aracılığıyla, kişinin amaçlarına, ihtiyaçlarına göre planlanmış, sağlıklı bir yaşamı hedefleyen, düzenli bir egzersiz programı ile vücudumuzu zinde tutabiliriz. Kaslarımızı çalıştırarak esnekliklerini ve güçlerini arttırabiliriz.

Devamlılığı sağlayarak kas kitlemizi ve dayanıklılığımızı arttırabiliriz. Kas kütlemiz arttıkça, günlük alabileceğimiz kalori miktarını arttırır ve metabolizmamızı hızlandırırız.

Core bölgemizi güçlendirerek ve esnekliğimizi arttırarak, omurgamızın dayanıklılığını geliştirip daha yüksek bir iş verimi ve üretkenliğe kavuşabiliriz.
Ayrıca fiziksel aktivitemizi arttırarak vücudumuzdaki yağ oranını azaltabilir ve böylece damarlarda dolaşan ve zamanla damar duvarlarında birikerek damarların daralmasına ve tıkanmasına sebep olan yağlardan kurtulabiliriz.

Spor yaparak endorfin hormonunun daha çok salgılanması ile mutluluk seviyemizi arttırabiliriz.