Spor Branşları

Pediatrik Egzersiz

Pediatrik Egzersiz

Pediatrik egzersiz bilimi, pediatrik popülasyonda egzersiz fizyolojisi, biyomekanik, motor öğrenme ve gelişim ile egzersiz ve spor psikolojisini içeren ancak bunlarla sınırlı olmayan kavramları kapsayan bir çalışma alanıdır.

Günümüzde teknolojik gelişmelerle birlikte giderek hareketsiz bir yaşam tarzı benimsenmektedir. Özellikle oyun çağındaki çocuklar, zamanlarının çoğunu bilgisayar başında oturarak geçirmektedir ancak çocukluk çağından itibaren kazanılan egzersiz alışkanlığının ilerleyen yaşlarda da sağlığı önemli ölçüde etkilediği bilinmektedir. Çocukluktan itibaren düzenli egzersiz yapan bireyler, ilerleyen yaşlarda da egzersiz yapmaya devam etmekte ve yaşıtlarına göre kronik hastalıklara daha az yakalanmaktadırlar.

Fiziksel aktivite, gençlerin fiziksel, psikolojik ve zihinsel gelişimlerinin yanı sıra genel sağlıkları için de çok önemlidir. Fiziksel aktivite seviyeleri ve davranışları erken çocukluk döneminden ergenlik dönemine kadar değişiklik gösterir. Gençlerde fiziksel aktiviteyi etkileyen demografik, biyolojik, sosyal, psikolojik, davranışsal ve çevresel faktörler de dahil olmak üzere birçok faktör vardır.

Antrenoryum'a gelin ve çocuklarınızın fiziksel gelişimini, işin uzmanı eğitmenlerle birlikte destekleyin.