Spor Branşları

Bireysel yoga dersi

Yoga

Köken olarak Sanskrit dilinden gelen yoga kelimesi pek çok anlama sahiptir. Kontrol etmek, boyunduruk altına almak veya birleştirmek anlamına gelen yuj kelimesinden türemiştir. Kavuşma, bir araya gelme, birlik, karşılaşma ve yöntem olarak çevrilebilir. En eski kişisel gelişim yöntemlerinden biri olan yoga, bütünsel gelişime katkı sağlar (beden, ruh, zihin eğitimi).

Yoga, hint dinlerinin temel ritüellerinden biridir ve iradeyi eğitmek için etkili bir yoldur. Yoga, bir yaşama sanatı olarak kabul edilir. Hinduizm'e ait eski metinlerde acıdan kurtulmanın yolu olarak yogadan bahsedilir. 5000 yıldır bronşit dahil olmak üzere hem zihinsel hem de fiziksel rahatsızlıkların iyileşmesi için kullanılan yoga, son dönemlerde Amerika ve Avrupa'da ilgi odağı olmuştur.

Yoga, kişilerin cehalet ve önyargı içinde yaşamasını istemez. Kişisel tecrübe ve potansiyellerin keşfedilmesi, yoga için önemlidir. Özgürlük ve bağımsızlık, yoganın genişletilmiş amaçlarıdır. Yoganın temel amacı ise aydınlanmadır (birlik). Yoga, öz farkındalığa büyük fayda sağlar. Kişinin gerçek ihtiyaçlarını fark etmesine, kendisinin olumlu ve olumsuz yönlerini görmesine yardımcı olur. Stres, anksiyete, depresyonun yönetilmesinde ve azaltılmasında yoga etkili bir yoldur.

Yoga eğitmeni mi arıyorsun? Doğru adrestesin.

Antrenoryum, amacınıza en uygun yoga eğitmenini bulmanız için burada!

Antrenoryum'a gel, eğitmenini bul ve hemen başla!