Spor Branşları

Beslenme ve Diyetetik

Beslenme ve Diyetetik

Uzman spor diyetisyenleri, bir sporcu olarak antrenman yapmanıza, yarışmanıza ve iyileşmenize yardımcı olmak için beslenmeyi kullanabilir. Beslenmenin her düzeyde spor performansını artırdığını gösteren çok sayıda bilimsel kanıt vardır.

Sporcuların genellikle çok yoğun yaşam tarzları vardır. Spor diyetisyenleri, sporcuların iyi beslenmeleri için stratejiler geliştirmelerine yardımcı olur. Bu, antrenmanlarını, performanslarını, besin takviyelerini ve sakatlık sonrası iyileşmelerini destekler. Sporcuların yedikleri yiyecekler konusunda bilinçli ve sağlıklı seçimler yapmalarına yardımcı olurlar. Ayrıca, bir sporcunun isteyebileceği veya ihtiyaç duyabileceği herhangi bir gıda takviyesi hakkında tarafsız tavsiyelerde bulunurlar. Spor diyetisyenleri, benzersiz bir şekilde, sporcunun sahip olabileceği diyabet veya çölyak hastalığı gibi tıbbi durumları da dikkate alabilir.

Spor diyetisyenleri çok çeşitli spor dallarında sporcularla çalışırlar. Buna takım ve bireysel sporlar (futbol, netbol, bisiklet, maraton koşusu ve kürek çekme gibi) dahildir. Performansını arttırmak istiyorsan ve sporcu beslenmesi konusunda yardım almak istiyorsan, Antrenoryum aradığın adres.