Spor Branşları

Binicilik

Binicilik

Atların ne zaman evcilleştirildiği üzerine tartışmalar sürse de en güçlü teoriler milattan önce 3500'lü yılları göstermektedir. Milattan önce 2500'lü yıllarda bulunan atlı araba gömüleri ise atların evcilleştirildiğine dair en direkt kanıtlardandır. Atlar insanlık tarihi boyunca ulaşımda, ticarette ve daha birçok alanda önemli rol oynamıştır ki 1900 yaz olimpiyat oyunlarıyla birlikte olimpiyatlara girişi gerçekleşmiştir.

Türkiye Binicilik Federasyonu ise (TBF) 1923 yılında kurulmuştur. 2006 Yılında özerk hale gelen Türkiye Binicilik Federasyonu'nun yönetim ve çalışma ofisi İstanbul'da olup yasal merkezi Ankara'dadır. Binicilik branşı ülkemizde, engel atlama, at terbiyesi, atlı dayanıklılık, üç günlük yarışma, atlı cimnastik ve pony olmak üzere 6 ana disiplin çerçevesinde yapılmaktadır. Sporcular bu disiplinlerde, yıldızlar, gençler, genç yetişkinler, bayanlar ve ustalar kategorilerinde yarışmaktadırlar.

Antrenoryum'da binicilik özel dersleri için ders talebi oluşturabilir ve birebir derslerle amacına uygun bir hizmet alabilirsin.