Spor Branşları

Düzeltici Egzersiz

Düzeltici Egzersiz

Gündelik yaşantımızda hayat kalitemizi etkileyen, sağlık problemleri ve kas iskelet rahatsızlıkları yaşayabiliriz. Yapılan araştırmalar bu sorunların yoğunluğunu göstermektedir. Özellikle son yıllarda artan iş hayatı yoğunluğuyla posturel bozukluklar en önemli problemlerden biri haline gelmiştir. Bu tür nörolojik kaynaklı olmayan mekanik kas ve iskelet bozulmaları ise düzeltici egzersizlerle büyük ölçüde giderilebilmektedir.

Düzeltici egzersizin ne olmadığından da biraz bahsetmenin gerekli olduğunu düşünmekteyiz. Düzeltici egzersizler, fizyoterapistlerin uygulamaları ile karıştırılmamalıdır. Ayrıca düzeltici egzersizler teşhis ve tedavi sürecine dahil değildir. Tedavi süreçlerinde elde edilen kazanımları korumaya ve geliştirmeye yöneliktir.

Sizde Antrenoryum'a gelerek, spor bilimleri mezunu olan eğitmenlerimizden, düzeltici egzersiz eğitimleri alabilir ve böylece posturel farkındalık kazanıp, fonksiyonel hareket becerilerinizi geliştirebilirsiniz. Ayrıca esneklik ve denge özelliklerinizi geliştirip, yaşam kalitenizi arttırabilirsiniz. Unutulmamalıdır ki en kolay kazanılıp en çabuk kaybedilen fiziksel parametrelerden biri esnekliktir.