Spor Branşları

Tenis

Tenis

Tenis, karşılıklı iki kişi ya da ikişer kişiden oluşan takımlarla, dikdörtgen düz bir kortta oynanır. Oyuncular, ellerindeki tenis raketi ile topa vurarak topu sahanın ortasındaki filenin üzerinden rakip takımın kortuna geçirmeyi amaçlarlar. Top ikiden fazla sekerse sayı, topa vuran tarafa yazılır.

Antrenoryum'da amaç ve isteklerine uygun tenis eğitmenini kolaylıkla bulabilir ve tenis branşının birçok faydasından yararlanabilirsin. Tenisin en önemli katkıları şu şekilde olacaktır:

1) Tenis el kavrama kuvvetini geliştirir ve esnekliği arttırır.
2) Tenis oynamak sese ve ışığa karşı reaksiyon zamanlarını kısaltır.
3) Tenis anaerobik güçte anlamlı artışlar sağlar.

Tenis geç uzmanlaşma sağlanabilen bir spor dalı olup, öğreticinin mutlak öğretmesi gerekli birçok alt beceri kümeleri içerir. Teniste üst düzey becerilere ulaşmak için denge gibi temel teşkil edecek birçok alt çalışma gerekmektedir. Tenis branşı ile ilgili yapılan araştırmalar, hataların %80'inin topa vuruşta dengenin bozulmasından kaynaklandığını göstermektedir.

Sportif performansı arttırmak için core kuvvetinin geliştirilmesi önemlidir. Spor yaralanmalarının önlenmesi, vücudun kontrolünün ve dengesini geliştirmesi açısından önemli olabilir.

Antrenoryum'a gel ve denge antrenmanlarından, core kuvvet antrenmanlarına kadar çeşitli çalışmalar yapabileceğin tenis eğitmenini seç!