Spor Branşları

Pilates

Pilates

Pilates, fiziksel uygunluk sistemi olarak tanımlanmıştır. Joseph Pilates tarafından ortaya çıkarılmıştır ve ismi de buradan gelir.

Pilates egzersizi, yapılan araştırmalara göre birey üzerinde yapılabilirliği en detaylı olan egzersiz tipidir. Kolay uyum sağlanabilen bir branş olması, pilatesi oldukça cazip kılar.

Pilates egzersizi bilişsel, duyuşsal ve fiziksel açıdan oldukça faydalıdır. Pilates, hem klinik hem de spor alanında kullanılabilir.

Pilates egzersizi sayesinde bireyler, kendi bedenleri üzerinde kontrol sağlarlar ve zihin-beden uyumu en üst seviyelere çıkar. Pilates vücudumuzda ki bütün kasları aktif hale getirmek suretiyle, denge, eklem hareket açıklığı ve esneklik kazanımını artırır. Postural kontrol açısından da oldukça faydalıdır.

Pilates egzersizinin temelinde, nefese odaklanmak ve hareketleri belirli bir uyum içerisinde yapmak vardır. Pilates anlayışı spor branşında odaklanmayı artırır, doğru nefes tekniklerini öğretir ve rehabilitasyon alanında hareketlerin akıcı olarak uygulanmasını sağlar. Tüm bu faydalar, pilates egzersizine olan ilgiyi yoğunlaştırmıştır.

Antrenoryum bu noktada, amacınıza uygun adımlar atmanız için sizlere yardımcı olur.

Antrenoryum'a gel, kendin için en uygun pilates eğitmenini bul ve hemen başla!