Spor Branşları

Hareket Eğitimi

Hareket Eğitimi

İnsan vücudundaki en hızlı değişiklikler çocukluk döneminde gerçekleşir. Koşma, sıçrama, atlama, fırlatma, yakalama gibi temel becerilerimizi de bu dönemde kazanırız. Aynı zamanda bu dönem, çevresel etkenlerden en çok etkilendiğimiz dönemdir. Vücudumuzu kötü etkileyen çevresel etkenler, hastalıklar, beslenme ve fiziksel aktivite konularında yaşanan yetersizlikler büyüme ve gelişmenin yeterince gerçekleşmemesine yol açabilmekte. Bu durum fiziksel yapıda eksikliklere yol açabiliyor ve genetik olarak potansiyelimize ulaşamayabiliyoruz.

Hareket eğitimi, vücududumuzu tanıyabilmek, potansiyelimizi gerçekleştirebilmek, sinir kas koordinasyonunu geliştirmek, fiziiksel uygunluğumuzu arttırmak için birebirdir. Bunların yanısıra hareket eğitiminin, çocuklarımızın sosyal ve duygusal gelişimi ile öğrenme yetenekleri üzerinde oldukça olumlu etkileri vardır. Temel hareket becerilerinin gelişimi çocuklarımızın motor gelişiminde rol oynayan en temel unsurlardan biridir. Çocuklarımızın temel hareket becerilerinin olgunlaşması için nitelikli bir eğitim alması oldukça önemlidir.

Düzenli fiziksel aktvitenin felç, diyabet, kemik erimesi, depresyon, kanser gibi hastalıkların riskini azalttığı ve kalp sağlığımız açısından önemli olduğu da bir gerçektir.

Antrenoryum'da çocukların gelişimi üzerine eğitimler alan ve bu alanda tecrübesi bulunan eğitmenlerimizden, hareket eğitimi dersleri alabilirsin.

Haydi neyi bekliyorsun? Sağlıklı bir gelecek Antrenoryum'la gelecek!