Spor Branşları

Futbol

Futbol

Futbol, geniş bir oyun alanı içinde, çok sayıda oyuncunun katılmasıyla, oyun kuralları gereği belirlenmiş sınırlı bir alanda, sonucun kalelere atılan ya da yenilen gollerle belirlendiği, el harici vücudun her yerini kullanarak oynandığı bir spordur. Futbolun günümüzde yapılan spor dalları arasındaki önemi ve yeri tartışılmazdır. Milyonlarca kişi sporcu olarak, çok daha fazla sayıdaki kişi de seyirci olarak futbol sporuna katılırlar. Oynayanların ve seyredenlerin yanında, çalışanları ve yardımcı elemanları ile çağımız futbolu bir endüstri haline gelmiştir.

Uzmanlar tarafından bir oyun olarak kabul edilen futbol, birçok ulus tarafından gençlerinin ruhen ve bedenen sağlıklı yetişmesi yanında, sosyolojik ve psikolojik açıdan gelişimlerindeki olumlu etkilerinden dolayı, bir eğitim vasıtası olarak kabul edilmektedir. Futbol, çocuğun, gencin, yetişkinin fiziksel ve ruhsal olarak gelişimini, olumlu yönünde desteklerken, kişilik gelişimini de bir eğitim aracı olarak güçlendirmektedir. Öğrencilerin enerjisini olumlu yönde değerlendirerek, bir gruba ait olma, grup içinde davranış gösterme, iş birliği yapma, lidere ve kurallara uyma, neşeyi ve kederi paylaşma, kendisine ve arkadaşlarına saygı duyma, kendine güven duyma vb. duygular vasıtasıyla, toplumsal yaşamda önemli bir görevi gerçekleştirmektedir.

Spor branşları içinde futbol, oynayanları ve izleyenleriyle sporun içinde çok önemli bir yer tutar. Futbol, her kesimden, mesleki konumları ve statüleri ne olursa olsun, tüm insanların yaşamlarını renklendiren, üretkenliklerini ve verimliliklerini arttırabilmeleri bakımından kullanılabilirliği geniş bir spor branşıdır. Hangi yaş grubunda olursa olsun, insanların sağlıklı yaşam için, spor programı çerçevesinde uygulayabilecekleri bir spor uğraşıdır.

Antrenoryum'da amaçlarına ve imkanlarına uygun futbol antrenörü bulabilirsin. Antrenoryum'a gelip, eğitmenini bulup hemen başlayabilirsin.

Antrenoryum, futbolunu geliştirmen için burada!